סיפור (שכפול) המפתח – חלק 1

יחסית לא מזמן קניתי אוטו חדש כן עד כמה שאוטו מ – 2006 יכול להיות חדש. המוכרת לא מצאה לנכון להוגיע לי שיש לה רק מפתח אחד עד הרגע האחרון , טוב מה שהיה היהץ אבל מה עושים עם זה? שאלתי במקום היקר ביותר (מוסך מורשה) כמה עולה לעשות מפתח נוסף.. לא זוכר את התשובה בדיוק אבל זה היה סביבות 1500 ש”ח כן, כן לפקינג מפתח. כמובן שהפתרון היותר הגיוני זה ללכת למשכפל מפתחות שיקח “רק” איפושהו בין 500 ל 1000. אבל ממתי אני הולך על הפתרון הקל. התחלתי לבדוק את הנושא. כמו שאפשר להבין אפילו ללא חיפוש ברשת המפתח הוא בעצם שלושה חלקי מחוברים יחד. המפתח הפיזי (ברזל שנכנס פנימה) כמו כל מפתח של בית אבל בעל צורה יותר בעיתית, האמוביליזר רכיב אלקטרוני שמכיל על מספר יחודי שהמצעותו באזור הפתח הסוויץ’ משחרר את הנעילה האלקטרונית של המחשב והשלט הרחוק שמאפשר פתיחה/סגירה של הדלתוח מרחוק. אז למה אני מספר את כל זה כי החלטתי לעשות זאת בעלות קטנה במעמץ סביר. לא, לא מאפס למרות שאני בטוח שזה גם יכול להיות מעניין. בשביל התחלה הזמניתי מפתח מ אי-ביי פחות ב שבע עשרה דולר וכמה שבועות (טוב עם דואר ישראל זה לקח כחודש) וזה עצלי. עד לפני שהזמניתי ראיתי סרטון ביוטיוב איך בחור מצליח די בקלות “התכנת” את האוטו לעבוד על השלט במפתח החדש. הסרטון הוא מעל 4 דקות.
כשהמפתח הגיע כבר לא כזה זכרתי בדיוק את התהליך* אז צפיתי בחלקים מהסרטון והלכתי לאוטו, אחרי כמה וכמה נסיונות הצלחתי. בדקתי והמפתח החדש באמת הצליח לפתוח ולסגור את האוטו. חזרתי הביתה שמח, מכיון שחשבתי ששלב ראשון מאחורי ואין לי באמת מה לעשות עם המפתח החדש בשלב זה ( מכיון שהוא רק יכול היה לפתוח ולסגור את האוטו) השארתי אותו בבית. למאחורת
כשהגעתי לאוטו נוגע לי השמתח הישן כבר לא פותח אותו… אני לא בטוח אם יש לי אזעקה באוטו וגם לא התחשק לי לבדוק זאת בשלב זה, אז נאלצתי לחזור הביתה ולקחתי את המפתח החדש. בשלב זה הוא עדיין הצליח לפתוח את האוטו אך אחרי כמה נסיונות לתכנת את המפתח הישן שנהם הפסיקה לעבוד (כשלט) מכיון שהיום היה חם ורציתי כבר לצאת פשוט נסעתי ליעדי. גם שם חזרתי על התהלך כמה וכמה פעם הרגשתי שאני כן בכיון הנכון אבל משהו לא נעשה לגמרה במדיוק. אחרי נסיונות נשנים וחוזרים אמרתי לעצמי, טוב זה לא באמת צריך לפגוע לי באגו שלא עשיתי את זה מבלי לצפות בסרטון שוב. פתחתי את הטלפון, יוטיוב, וברגע מצאתי סרטון של דקה וקצת בנושא. לדעתי ההסבר בסרטון היה הרבה יותר טוב וממוקד (נראה לי שאם זה היה הסרטון הראשון שבוא הייתי צופה, הייתי זוכר את התהליך) וכל מה שהיה חסר לי זה לחיצה#. כך שתוך רגע הייתי עם שני מפתחות (שלטים) ביד.
מסקנות בשלב זה. למרות שאני מרוצה אבל האורך לא קובע. לעתים כל מה שחסר זה לחיצה קטנה בזמן הנכון. תיהיו עקשנים ובסוף זה עובד (למרות שלפעמים גם צריך לקבל קצת הדרכה).
שלב 1 מאחוריי.
* (בגדול זה לשנות את מצב ההתנע מכבוי למצב 2 (המצב בזמן שהמנוע עובד, 3 הוא מה )
#

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *